ART / Lithographs / Litograph in colors 8315058
nr 831 5058
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), Gårdspumpen, 326/375, 1978, subject size: 41x45,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Evy Låås (1923-1999), Gårdspumpen, 326/375, 1978, motivets mått: 41x45
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
600
SEK 100
Monday June 3 2013
at 18:17:20
1/6 00:45:40
- Thema-auction
Jun 3
Evy Låås
Tema i juni är bildkonstnären och tecknaren Evy Låås.
Read more about Evy Låås
Evy Låås
Read more about Evy Låås